Fronius Fronius Ohmpilot 9.0-3
671,69 € +TVA 21%
Cumpără în rate prin TBI Bank!
Cod Produs:
4.050.016
Categroie: Instrumente de monitorizare consum energie electrica
Etichete: fronius, fronius ohmpilot, ohmpilot
Brand: Fronius
Descriere
Fronius Fronius Ohmpilot 9.0-3 este un regulator de consum care foloseste excesul de energie solara pentru a incalzi apa. Se foloseste pentru a controla inteligent elementele de incalzire pentru furnizarea de apa calda in cazane si rezervoare tampon. Poate fi utilizat si pentru incalzirea cu infrarosu sau la radiatoare pentru prosoape.
Avantaje:
- Reglare in mod continuu de la 0 la 9 kW
- Creste pana la 100% rata de autoconsum
- Prelungeste durata de viata a sursei primare de caldura
- Alimentarea cu apa calda cu energie solara peste 8 luni din an este in mare parte posibila
- Instalare usoara
- Compatibil cu alte surse de caldura
Specificatii
| Model | Fronius Fronius Ohmpilot 9.0-3 |
| Frecventa | 50 Hz |
| Puterea maxima de iesire | 3 kW / 9 kW |
| Tip de reglare a puterii | Modulatia latimii impulsurilor |
| Dimensiune | 350 x 280 x 110 mm |
| Greutate | 3.9 kg |
| Clasa de protectie | IP54 |
| Instalare | Montaj pe perete |
| Interval de temperatura ambientala | 0 – 40 °C |
| Umiditate admisa | 0 – 99 %, fara condensare |
Descarcari

Recenzii
Produse conexe - Fronius Fronius Ohmpilot 9.0-3
Produse similare
-
Fronius Smart Meter 63A-1
Evaluat la 0 din 5 -
Solis Dongle S3-WIFI-ST
Evaluat la 0 din 523,00 €Prețul inițial a fost: 23,00 €.21,00 €Prețul curent este: 21,00 €. +TVA 21% -
Solis Smart Meter-1P(External CT)
Evaluat la 0 din 592,00 €Prețul inițial a fost: 92,00 €.85,00 €Prețul curent este: 85,00 €. +TVA 21%





